Legalny bukmacher – jak sprawdzić, które firmy mają licencę?

W naszym kraju z roku na rok rośnie liczba legalnych firm bukmacherskich z licencją. W ciągu kilku ostatnich lat na rynku bukmacherskim zaszło mnóstwo zmian. Były one w głównej mierze spowodowane uchwaleniem nowelizacji ustawy antyhazardowej. Nowe przepisy wprowadziły szereg istotnych obowiązków oraz ograniczeń wobec firm bukmacherskich. Jak rozpoznać, czy dany bukmacher jest legalny? Które firmy bukmacherskie są legalne? Na te oraz wiele innych pytań postaramy się udzielić odpowiedzi w dzisiejszym artykule. 

lista legalnych bukmacherów 2021
Jak sprawdzić który bukmacher jest w Polsce legalny?

Legalne firmy bukmacherskie w Polsce – lista 2021

Jak odróżnić legalnego bukmachera od takiego, który świadczy swoje usługi w sposób niezgodny z przepisami polskiego prawa? Wbrew pozorom, nie jest to wcale zadanie trudne. Najprościej jest w przypadku bukmacherów działających za pośrednictwem punktów stacjonarnych. W chwili obecnej wszyscy bukmacherzy, którzy prowadzą punkty naziemne na terenie Polski, są w stu procentach legalni i możemy korzystać z ich usług bez żadnych obaw. Nieco inaczej jest już w przypadku internetowych firm bukmacherskich. Niektórzy mają największy problem właśnie z rozróżnieniem internetowych bukmacherów. Jak zatem sprawdzić, czy dany internetowy bukmacher jest legalny? 

Zdecydowana większość bukmacherskich stron internetowych oferuje polską wersję językową, przez co niektórzy mają problem z określeniem, czy dany bukmacher jest legalny czy wręcz przeciwnie. Jeśli chcemy sprawdzić, czy dany bukmacher jest legalny, to taka informacja powinna znajdować się na stronie głównej takiego bukmachera.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Na ten moment legalne są te firmy bukmacherskie, które posiadają specjalne zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Jeśli dany bukmacher nie posiada takiego zezwolenia oraz nie podaje jego numeru na swojej stronie internetowej, wówczas można mieć prawie stuprocentową pewność, iż jest to nielegalny bukmacher. 

Legalni bukmacherzy z licencją 2021

Legalnych firm bukmacherskich jest w Polsce z roku na rok coraz więcej co na pewno cieszy wszystkich graczy zakładów sportowych, lista legalnych bukmacherów ma już ponad 20 podmiotów i stale rośnie. Tylko spółki z siedzibą na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, które otrzymają licencję od Ministerstwa Finansów, można zaliczyć do grona legalnych bukmacherów. Jeśli nie mamy pewności co do legalności jakiejkolwiek firmy bukmacherskiej, trzeba poszukać informacji na ten temat na jej stronie głównej. W przypadku, gdy w stopce strony nie ma informacji o licencji posiadanej przez daną firmę, to najpewniej jest to nielegalny bukmacher, z którego usług nie warto korzystać. Za obstawianie zakładów bukmacherskich u nielegalnych firm mogą nam grozić surowe konsekwencje prawne. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Wszystkie osoby, które zakładają konta u nielegalnych bukmacherów, bardzo szybko spotykają konsekwencje. Polskie służby karają osoby korzystające z usług nielegalnych bukmacherów wysokimi grzywnami, których wysokość znacząco przewyższa kwoty wpłaconych depozytów czy uzyskanych wygranych. Zanim założy się konto u nielegalnego bukmachera, warto zatem dokładnie zastanowić się nad tym, czy opłaca się tak ryzykować. Legalni bukmacherzy to znacznie mniej problemów jakie mogą się przydarzyć.

Obstawiasz u nielegalnego bukmachera? Możesz nigdy nie zobaczyć swoich pieniędzy! 

Nielegalne firmy bukmacherskie przyciągają do siebie mnóstwo graczy wyjątkowo atrakcyjnymi bonusami oraz wysokimi kursami. Mogą postępować w ten sposób, ponieważ nie opłacają należnego podatku do urzędu skarbowego. W zdecydowanej większości przypadków wypłata środków od takiego nielegalnego bukmachera może jednak nigdy nie dojść do skutku.

Wiele firm pośredniczących w internetowych płatnościach z automatu blokuje transakcje realizowane przez nielegalne firmy bukmacherskie – może zatem okazać się, iż nigdy nie zobaczymy swoich pieniędzy z wygranej. 

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady bukmacherskie

Back to top button