Historia zakładów bukmacherskich

Historia zakładów bukmacherskich

Mało kto wie, ale początki zakładów bukmacherskich na świecie były dość specyficzne. Dzisiaj przybliżymy Wam nieco ten temat. Kiedy były obstawione pierwsze zakłady? Jak to wszystko wyglądało na terenie Polski? Jakie są zaś przewidywania dotyczące przyszłości pod kątem zakładów wzajemnych? Oto najważniejsze aspekty dotyczące tych właśnie zagadnień.

Kiedy został zagrany pierwszy zakład na świecie?

Początki zakładów bukmacherskich na świecie sięgają XIX wieku. Eksperci podkreślają, że to właśnie wtedy został zagrany pierwszy zakład. Trzeba jednak od razu wspomnieć, że źródła historyczne podają rozmaite daty. Większość fachowców zaznacza, że pierwszy zakład został wytypowany w 1888 roku. Dotyczył on nieoficjalnego spotkania piłkarskiego pomiędzy kadrami Anglii i Szkocji, który został rozegrany w Glasgow. Należy zaznaczyć, że pierwotnie zakłady bukmacherskie były przyjmowane na szereg specyficznych sposobów, dzisiaj określanych za dość groteskowe. Pokazuje to bardzo jasno, że to w jaki sposób powstają kursy w bukmacherce zmieniło się przez lata. Niekiedy zakłady przyjmowali… dziennikarze. Niektóre typy były zaś obstawiane drogą pocztową albo telefonicznie. Dopiero za jakiś czas powstał pierwszy punkt przyjmowania zakładów wzajemnych. Miało to miejsce w 1922 roku, w Liverpoolu. Po raz kolejny mamy brytyjskie miasto. Nieprzypadkowo. To bowiem Wielka Brytania jest uważana za kraj, który położył solidne fundamenty pod rozwój zakładów bukmacherskich na świecie.

STS najlepszy bonus bez depozytu
STS najlepszy bonus bez depozytu

Początki bukmacherki w Polsce

Jak to zaś wyglądało na terenie Polski? Eksperci od historii podkreślają, że pierwszy zakład został zagrany na derbowy mecz pomiędzy Legią Warszawa, a Polonią Warszawa (w 1917 roku). Musiało minąć kilkadziesiąt lat, by na terenie naszego kraju powstał pierwszy punkt stacjonarny. Szacuje się, że miało to miejsce około 1956 roku. Premierowym bukmacherem w Polsce był Totolotek. Co ciekawe, niedawno zaś ta właśnie firma wycofała wszystkie punkty stacjonarne z oferty. Teraz możesz obstawiać tam tylko internetowo albo korzystając z apki mobilnej. A w tamtym okresie to Totolotek przetarł szlaki innym firmom bukmacherskim. Zastanawiasz się kiedy został zagrany pierwszy zakład przez internet? Było to w 1996 roku.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jaka jest przyszłość zakładów bukmacherskich w Polsce?

Jak widać, historia zakładów bukmacherskich na terenie Polski jest bardzo bogata. W jakich barwach rysuje się zaś przyszłość? Można przypuszczać, że w kolorowych. Ostatnimi czasy rynek bukmacherski bardzo mocno poszedł do przodu. Obecnie firmy hazardowe działają na mocy licencji wystawionej przez Ministerstwo Finansów (jeśli chcą być legalne). Z roku na rok powstaje coraz więcej legalnych bukmacherów. Nie da się bowiem ukryć, że Polacy lubią się zakładać. Nasi rodacy generalnie uwielbiają też sport. A to wszystko się ze sobą mocno łączy. Dzięki zakładom bukmacherskim możesz zaś nie tylko oglądać, ale także wygrywać pieniądze – dzięki ulubionej drużynie, czy zawodnikach. Sporo osób korzysta z tego przywileju. Wydaje się zatem, że w kolejnych latach będzie na naszym rynku coraz więcej legalnie działających firm bukmacherskich.

5 / 5. Ocen: 1

Zakłady bukmacherskie

Back to top button